Back to All Events

Výber | Selection 2


  • Galéria Schemnitz A.Sládkoviča 2 Banská Štiavnica Slovensko (map)

Výstava diel autorov spolupracujúcich s galériou Schemnitz. 

Sprístupnenie depozitu galérie Schemnitz nazvané VÝBER II. umožní záujemcom spoznať nové diela spolupracujúcich umelcov a urobiť si obraz o programovom zameraní galérie. Dnes má galéria v Banskej Štiavnici vo svojom portfóliu desať umelcov - prevažne maliarov mladej a strednej generácie, ktorých samostatné výstavy sú naplánované na celý budúci rok. 

Druhá spoločná výstava je výberom z ateliérov umelcov, ktoré sme navštevovali v poslednom období. Zloženie výstavy je viac-menej náhodné, miestami spája nespojiteľné a občas ukazuje, že aj rôznymi cestami sa dá dôjsť k podobnému výsledku. Veríme, že vzájomná blízkosť rôznorodých diel vytvorí v galérii podnetnú atmosféru a priláka do galérie široké spektrum návštevníkov.

Vystavené sú diela Aleny Adamíkovej, Andrey Bartošovej, Roberta Bielika, Evy Činčalovej, Patrície Koyšovej,  Kristíny Mésároš, Doroty Sadovskej, Borisa Sirku, Adama Šakového, Lucie Tallovej.  

Výstavy prehľadového typu budú vždy tvoriť medzičlánok jednotlivých samostatných výstav galérie Schemnitz. Divákom poskytnú možnosť uvidieť tam vždy iný výber diel, ktoré sú aktuálne záujemcom k dispozícii aj komerčne. Galeristom zas umožnia načas prevetrať depozit a v medzičase sa pripraviť na samostatnú výstavu ďalšieho umelca/umelkyne.