Kultúrne spoje Cz-Sk

Galéria Schemnitz v Banskej Štiavnici otvára v roku 2017  nový prednáškový cyklus o súčasnom vizuálnom umení Kultúrne spoje CZ-SK, ktorý  sa snaží podporiť a udržať prepojenie nášho a českého kultúrneho priestoru a získať nové poznatky o súčasnom vizuálnom umení prostredníctvom kontaktu s českými umelcami a teoretikmi umenia. 
Prednáškový cyklus Kultúrne spoje CZ-SK je ralizovaný s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky - program Kultúra národnostných menšín 2017.

Program ...

 
 

Presahy

Od septembra 2016 do mája 2017 Galéria Schemnitz pripravila a zrealizovala cyklus 4 prednášok o súčasnom výtvarnom umení s názvom Presahy. Prednáškový cyklus dramaturgicky pripravil a väčšinu prednášok moderoval kurátor a kunsthistorik Omar Mirza.
Rezonovali v ňom presahy medzi umeleckými médiami, formami, technikami a témami, ale aj medzi oblasťou výtvarného umenia a dizajnu a v širšom význame medzi umením a rôznymi aspektmi života a spoločnosti, akými sú napr. politika, verejný priestor, veda a technika.
Prednáškový cyklus Presahy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Program ...

 
 

Detské územie

Cieľom podujatia je pritiahnuť do galérie deti, ale najmä rodiny s deťmi.
Myslíme si toiž, že nedeľu, by sme mali venovať svojim deťom.

Preto sme sa v galérii Schemnitz rozhodli, že poskytneme priestor pre rodiny, ktoré by rady zažili zmenu a trochu si spolu užili zaujímavé chvíle netradične, inak ako pri varení obeda, televízore, či v nákupnom centre.

Program ...

 
 

ART IS PRESENT

Súčasné umenie je inšpirujúce. Niekedy však potrebujeme vedieť viac, aby sme ho dokázali oceniť. V galérii Schemnitz sme pre vás a vaše deti pripravili špeciálny program, ktorý vám umenie priblíži príjemnou formou. Prednášky o modernom a súčasnom umení, živá diskusia s umelcom, komentovaná prehliadka a interaktívna časť, v ktorej sa naučíte “čítať” obrazy tvoria program Art is present (alebo Umenie je prítomné). Príjemne strávený čas v galérii vás obohatí o nové poznatky a zážitok z priameho kontaktu so súčasnou umeleckou tvorbou. A kým vy sa priamo v galérii budete dozvedať o zaujímavostiach zo sveta umenia, diskutovať a vzdelávať sa, vaše deti budú tvoriť pod odborným vedením umelcov. Bohatý program pre celú rodinu zostavil tím Schemnitz v spolupráci so vzdelávacím programom Art Academy.

Program bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva Kultúry Slovenskej republiky
v roku 2014

Program ...