Detské územia
DETSKÉ ÚZEMIA 2020
1.workshop - Risograf
Galéria Schemnitz | 26.7.2020
Pozývame deti i dospelých na nedeľný workshop do Galérie Schemnitz. Workshop, počas ktorého účastníci budú tvoriť umelecké diela za pomoci Risografu sa bude konať 26. 7. 2020 v priestoroch Galérie Schemnitz.
1. cyklus: 9:00 – 12:00 hod (pre deti)
2. cyklus: 13:00 – 16:00 hod (pre dospelých)
Miesto si môžete rezervovať emailom na: sasaetcetera@gmail.com
Alebo telefonicky na čísle: 0911 770 813
Lektormi budú Peter Jánošík a Ján Viazanička (so svojim štúdiom hibernant.net).
Unikátny stroj Risograf, ktorý sa javil ako slepá ulička vo svete tlačových technológií dnes zažíva renesanciu. Tlač cez tento stroj robí svojou nerovnomernosťou z každého diela unikátne umelecké dielo. Na pohľad sa podobá na bežnú kopírku, ale funguje na úplne odlišnom princípe. Používa tlačový proces podobný sieťotlači. Spracuje digitálne podklady (PDF) alebo naskenuje predlohu a vytvorí tlačovú matricu. Laser vypáli matricu na termocitlivý papier z banánových šupiek. Stroj pripevní tento papier na tlačový valec naplnený farbou. Valec vytlačí farbu pri vysokých otáčkach cez bodový raster matrice na papier, ktorý pod ním prechádza. Pri tlači nového dokumentu alebo ďalšej vrstvy sa použitá matrica odstráni a nahradí novou. Farby sú zo sójového oleja, vody a pigmentu. Sú výrazné a ich prekrývaním sa dajú vytvoriť nové odtiene. Pripomeňme, že celý proces je citlivý k životnému prostrediu. Okrem toho, že Risomat používa ako matricu papier z banánových šupiek a tlačí šetrnými farbami, spotrebuje len málo elektrickej energie. Pri tlači nevzniká takmer žiadny odpad. Ak ešte použijeme recyklovaný papier, dosiahneme plne ekologický výtlačok
Združenie na podporu umenia – terra artis a Galéria Schemnitz srdečne pozývajú na prvé zo stretnutí vzdelávacieho cyklu Detské územia 2020.
A tentokrát to nebude iba pre deti ale aj pre dospelákov. Budeme sa učiť pracovať s Risografom. Viete, čo to je? Lektori Peter Jánošík a Ján Viazanička so svojim štúdiom hibernant.net nás to naučia.
Unikátny stroj Risograf, ktorý sa javil ako slepá ulička vo svete tlačových technológií dnes zažíva renesanciu. Tlač cez tento stroj robí svojou nerovnomernosťou z každého diela unikátne umelecké dielo. Na pohľad sa podobá na bežnú kopírku, ale funguje na úplne odlišnom princípe. Používa tlačový proces podobný sieťotlači. Spracuje digitálne podklady (PDF) alebo naskenuje predlohu a vytvorí tlačovú matricu. Laser vypáli matricu na termocitlivý papier z banánových šupiek. Stroj pripevní tento papier na tlačový valec naplnený farbou. Valec vytlačí farbu pri vysokých otáčkach cez bodový raster matrice na papier, ktorý pod ním prechádza. Pri tlači nového dokumentu alebo ďalšej vrstvy sa použitá matrica odstráni a nahradí novou. Farby sú zo sójového oleja, vody a pigmentu. Sú výrazné a ich prekrývaním sa dajú vytvoriť nové odtiene. Pripomeňme, že celý proces je citlivý k životnému prostrediu. Okrem toho, že Risomat používa ako matricu papier z banánových šupiek a tlačí šetrnými farbami, spotrebuje len málo elektrickej energie. Pri tlači nevzniká takmer žiadny odpad. Ak ešte použijeme recyklovaný papier, dosiahneme plne ekologický výtlačok. Technológia vznikla v 60.tych rokoch v Japonsku, risografické tlačové stroje sú na trhu od 80.tych rokov. K nám sa dovážali po revolúcii, najmä do rôznych úradov. Pôvodný názov je totiž „digital duplicator“, teda slúžili ako kopírky. Klasické kancelárske stroje vtedy ešte nedokázali tlačiť dostatočný náklad za priaznivú cenu a čas. Xerox žerie veľa elektriny, zohrieva sa, naopak risograf je ekologickejší, z jednej matrice dokáže vytlačiť až 8000 výtlačkov. Po nástupe digitálu po prelome storočí sa však tieto stroje hromadne vyhadzovali. Zhruba pred desaťročím túto techniku objavila dizajnérska a kultúrno-umelecká scéna. Stále je však dosť undergroundová aj v západnej Európe a Amerike, väčšia scéna je v Kórei a Japonsku, kde majú niektorí tlačiari až 40 farieb. Tiež však nerobia komerčnú tlač, ide skôr o umelecké veci. Na Slovensku v súčasnosti obdobné štúdio ako Risomat vlastne nie je, aj keď samotné stroje určite ešte niekde sú. Jedna z dôležitých vlastností risografu je jeho ekologická stránka.
Workshop, počas ktorého účastníci budú tvoriť umelecké diela za pomoci Risografu sa bude konať 26. 7. 2020 v priestoroch Galérie Schemnitz. 1. cyklus: 9:00 – 12:00 hod (pre deti) 2. cyklus: 13:00 – 16:00 hod (pre dospelých)
Miesto si môžete rezervovať emailom na: sasaetcetera@gmail.com Alebo telefonicky na čísle: 0911 770 813
LEKTORI
Ján Viazanička Absolvoval magisterské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre fotografie a nových médií. Venuje sa konceptuálnej, dokumentárnej a reportážnej fotografii. V roku 2017 získal ocenenie Fotograf roka vyhlasované Stredoeurópskym domom fotografie. V roku 2016 získal druhé miesto v súťaži Slovak Press Photo v kategórii Svet umenia a bol nominovaný na Zlaté oko v Czech Press Photo v kategórii Ľudia, o ktorých sa hovorí. Od roku 2012 fotografuje projekt PREMENY SLOVENSKA s Borisom Némethom. V súčasnosti žije a pracuje v Banskej Belej, Zvolene a všade tam, kde ho niečo inšpiruje. Jeho fotografický pohľad prináša často bizarný, inokedy úsmevný, no predovšetkým pravdivý záznam vizuálnej a kultúrnej identity dneška.
Peter Jánošík Medzi rokmi 2010-2013 študoval voľnú grafiku na VŠVU Bratislava u prof. Jančoviča, následne strávil 2 roky na Akademii výtvarných umění v Prahe v Ateliéri prof. Lindovského. Magisterský titul obhájil v Ateliéri Maľby Klaudie Kosziba na VŠVU Bratislava v lete 2016. V rokoch 2016 – 2020 pôsobil ako stredoškolský učiteľ na Strednej priemyselnej škole Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici, kde učil reštaurovanie knihy a knižnú väzbu.
Technológia vznikla v 60.tych rokoch v Japonsku, risografické tlačové stroje sú na trhu od 80.tych rokov. K nám sa dovážali po revolúcii, najmä do rôznych úradov. Pôvodný názov je totiž „digital duplicator“, teda slúžili ako kopírky. Klasické kancelárske stroje vtedy ešte nedokázali tlačiť dostatočný náklad za priaznivú cenu a čas. Xerox žerie veľa elektriny, zohrieva sa, naopak risograf je ekologickejší, z jednej matrice dokáže vytlačiť až 8000 výtlačkov. Po nástupe digitálu po prelome storočí sa však tieto stroje hromadne vyhadzovali. Zhruba pred desaťročím túto techniku objavila dizajnérska a kultúrno-umelecká scéna. Stále je však dosť undergroundová aj v západnej Európe a Amerike, väčšia scéna je v Kórei a Japonsku, kde majú niektorí tlačiari až 40 farieb. Tiež však nerobia komerčnú tlač, ide skôr o umelecké veci. Na Slovensku v súčasnosti obdobné štúdio ako Risomat vlastne nie je, aj keď samotné stroje určite ešte niekde sú. Jedna z dôležitých vlastností risografu je jeho ekologická stránka.
Všeličo o ekoarchitektúre
Galéria Schemnitz | 27.9.2020 | 9:30 - 12:30 |
DETSKÉ ÚZEMIA 2019
Podtitul Detských území pre tento rok je „Stopy, odtlačky, zobrazenia“ a budeme v ňom sledovať spôsob, akým umelci komunikujú s materiálom, zobrazovaným objektom a ako sa tvorí ich špecifický rukopis. Cyklus workshopov Detské územia 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
workshop | Portrét, ako stopa v mysli umelca | 29.9.2019
S lektorom Martinom Kratochvilom (Mgr. PhD.) sme sa v prvom workshope s názvom Portrét ako stopa v mysli umelca pokúsili zachytiť ľudskú tvár kresbou i maľbou. Workshop sa uskutočnil 29.9.2019 od 9.30 do 12.00. Workshop bol určený pre deti od 5 do 15 rokov a ich rodičov.
Milí priatelia umenia,
príďte prežiť nedeľné dopoludnie s vašimi deťmi do Galérie Schemnitz! Pripravili sme pre vás prvý z cyklu tohtoročných workshopov venovaných súčasnej vizuálnej kultúre: Detské územia 2019.
Zámerom projektu, ktorý realizujeme od roku 2016, je umožniť deťom a rodičom rozvíjať svoje zručnosti cez zážitkové vzdelávanie umením, ktoré kontrastuje s dôrazom na automatizované preberanie návodov a memorovanie informácií vlastné štandardnému systému vzdelávania. Veríme, že podpora tvorivosti vedie k premýšľaniu mimo zaužívaných schém rovnako ako k prirodzenému učeniu sa nových vedomostí. Radi by sme v prostredí galérie vytvorili priestor na pestovanie citu pre vizuálne umenie v jeho súčasných podobách.
Podtitul Detských území pre tento rok je „Stopy, odtlačky, zobrazenia“ a budeme v ňom sledovať spôsob, akým umelci komunikujú s materiálom, zobrazovaným objektom a ako sa tvorí ich špecifický rukopis. S lektorom Martinom Kratochvilom (Mgr. PhD.) sa v prvom workshope s názvom Portrét ako stopa v mysli umelca pokúsime zachytiť ľudskú tvár kresbou i maľbou. Najskôr sa však zoznámime z rôznymi maliarskymi portrétmi, ktoré ukrýva depozit galérie.
2. workshop | FotoLaboratórium | 27.10.2019 | 9:30 - 12:00 | Od 6 rokov
Galéria Schemnitz v Banskej Štiavnici vás srdečne pozýva na druhý z cyklu workshopov venovaných súčasnej vizuálnej kultúre Detské územia 2019. Príďte stráviť nedeľné dopoludnie 27. 10. 2019 spolu s rodinou do galérie! Lektorka Barbora Paulínyová, ktorá pracuje pre Slovenskú Národnú Galériu vo Zvolene, nás uvedie do tajov experimentálnej fotografie a na workshope s názvom FotoLaboratórium sa spolu s ňou pokúsime o fotografovanie bez fotoaparátu.
Na tvorivom dopoludní si na chvíľu privlastníme vybrané umelecké diela, pouvažujeme nad nimi a doplníme ich vlastnými nápadmi. Zároveň si vyskúšame zaujímavú fototechniku – fotogram a zoznámime sa s klasickým technickým postupom vyvolávania fotiek. Len s pomocou fixiek, svetla, vývojky, vody a ustaľovača, s prispením našej trpezlivosti a kreativity, vytvoríme vlastné fotovariácie umeleckých diel inšpirované zbierkou Galérie Schemnitz.
Ideovým východiskom projektu Detské územia, ktorý realizujeme od roku 2016, je doplnenie ponuky vzdelávania umením v rámci výtvarnej výchovy, mesta a rodiny. Školy zatiaľ žiaľ poskytujú minimum informácií a zručností v oblasti súčasných výtvarných stratégií a techník, čím sú deti často ochudobnené o vedomostný, emocionálny i zručnostný ponor do umeleckého sveta predstaviteľov súčasného umenia na Slovensku. Zároveň preplnenosť plytkou digitálnou a mediálnou vizualitou u detí už od útleho veku nebuduje rozvoj manuálnych zručností a základný vzťah k estetičnu, umeleckým hodnotám a k sebe samým. Chýba priamy kontakt s obrazmi, sochami a umelcami,
ktorí ich vytvárajú a tým mizne i dotyk s umeleckou, humanistickou sférou človeka. Tvorba so skúsenými lektormi a umelcami v prostredí galérie dokáže podporiť tvorivosť u detí, naučiť ich premýšľať nad rámec noriem a reflektovať seba z perspektívy tvorcu. Zároveň umožňuje získať cenné informácie o umení prirodzenou cestou.
3.workshop | Filmový portrét | 9.-10.11. 2019 | OD 10 rokov
Združenie na podporu umenia – terra artis a Galéria Schemnitz, Sládkovičova 2, Banská Štiavnica vás srdečne pozývajú na tretí z cyklu workshopov venovaných súčasnej vizuálnej kultúre: Detské územia 2019. Zámerom projektu je rozšíriť nedostatočnú ponuku vzdelávania v oblasti súčasnej vizuálnej kultúry a výtvarného umenia v školách a ponúknuť pre deti, ich rodiny a pedagógov výtvarnej výchovy metodicky pripravený a profesionálne vedený vzdelávací program.
Druhý novembrový víkend (9. a 10. 11.) bude v Galérii Schemnitz o filmovom umení. Lektor workshopu Marek Janičík, ktorý pracuje pre RTVS i Českú Televíziu, je dlhodobým spolupracovníkom Galérie Schemnitz na pôde tvorby krátkych dokumentárnych filmov o umelcoch. Prvýkrát ho však privítame ako lektora Detských území. Využijeme tak jeho skúsenosti z práce lektora filmárskych dielní, ktoré vedie od roku 2012 s rôznymi skupinami účastníkov (Mladí reportéri pre životné prostredie, OutdoorFilmy.sk, súkromná ZUŠ v Novej Dubnici atď.).
Podtitul Detských území pre tento rok je „Stopy, odtlačky, zobrazenia“ a sledujeme v ňom spôsob, akým umelci komunikujú s materiálom a zobrazovaným objektom, a ako sa tvorí špecifický rukopis umelcov. Všímame si, ako ten istý podnet či objekt tvorí rôzne stopy v ich obrazotvornosti a ako ho formálne zachytia do výtvarného odrazu. Pri treťom zo série tohtoročných workshopov s názvom Filmový portrét účastníci vytvoria krátky umelecko-dokumentárny útvar, ktorý hovorí o stope umelca a o jeho/jej špecifickom rukopise. Počas intenzívneho dvojdňového workshopu sa účastníci spolu s Marekom Janičíkom pokúsia natočiť a zostrihať miniportréty výtvarných umelcov, žijúcich a tvoriacich v Banskej Štiavnici a jej okolí. Pôjde o ukážku práce reportážneho dokumentaristu, kde je nutné rýchle reagovanie a abstrahovanie informácií a zároveň zdatnosť v práci s technikou.
Zlaté časy
fotograf tieňov
Detské územie 2018
cyklus workshopov venovaný súčasnej vizuálnej kultúre v Galérii Schemnitz.
Projekt Detské územia sa zrodil v Galérii Schemnitz v roku 2016 ako snaha galérie priblížiť svet súčasného výtvarného umenia širšiemu spektru prijímateľov, hlavne rodinám s deťmi. Vzťah k umeniu sa buduje najlepšie od útleho detstva a práve kontaktom s galerijným prostredím sa stáva prirodzeným a spontánnym. Projekt Detských území ponúka zmysluplný program pre rodiny s deťmi na nedeľné dopoludnie a vytvára tak alternatívu k často plytkej digitálnej a mediálnej vizualite, ktorá atakuje deti na každom kroku. Deťom od troch do pätnástich rokov umožňuje rozvíjať manuálne zručnosti a budovať základný vzťah k estetičnu, umeleckým hodnotám a k sebe samým. Umožňuje tiež vedomostný, emocionálny i zručnostný ponor do umeleckého sveta predstaviteľov súčasnej maľby, grafiky a sochy na Slovensku cez priamy kontakt s umeleckými dielami vystavenými v galérii a skúsenými lektormi, ktorí workshop vedú. Tvorivý tím projektu sa skladá z osobností mnoho rokov pôsobiacich v oblasti výtvarnej tvorby a výchovy. Každý z lektorov je profesionálny výtvarný pedagóg
(Mgr. Zuzana Gemerová-Dobrovičová, Mgr. Alexandra Hrivňáková, Mgr. Martin Kratochvil PhD.) a zároveň výtvarník/výtvarníčka. Rôznorodosťou a hĺbkou svojich pedagogických i výtvarných skúseností dokazujú schopnosť pokryť široké spektrum súčasných výtvarných techník a stratégií, no tiež vekových kategórií účastníkov.
PrvéDetské územia sme zrealizovali v marci 2016 a pokračovali sme ďalšími dvomi workshopmi (apríl, máj 2016). Tematicky sme nadväzovali na vystavované diela a často sme s deťmi spracovávali fragmenty či umelecké postupy z práve vystavených diel (vznikla napríklad omaľovanka fragmentu požičaného priamo z obrazu Erika Šilleho, kde deti mohli sami voliť farby a vytvoriť tak vlastný Šilleho obraz, priestor a farbu sme využívali ako alúziu na Tomanove výrazovo jemné maľby, so staršími deťmi sme sa snažili zvládnuť techniku pyrografie, ktorú v svojich obrazoch využíva umelecká dvojica Demjanovič a Mitríková atď.) Témami v roku 2016 bola maľba, pyrografia, papierové maché a grafika a súčasťou každého workshopu bola krátka prezentácia lektora k danej téme pre deti a rodičov. Vybudovali sme základňu, komunitu rodičov a ich detí, ktorí radi trávili nedeľu v priestoroch galérie, radi sa učili a hrali spolu s nami a s umením.
Po dvojročnej prestávke a hľadaní prostriedkov na financovanie Detských území sme projektv roku 2018 obnovili a vďaka podpore Fondu na podporu umenia pokračujeme sériou workshopov plánovaných na apríl, máj a jún tohto roku. V nedeľu 22.4.2016 sme zrealizovali prvý workshop akvarelu s lektorom Martinom Kratochvilom, ktorý nám v reakcii na prebiehajúcu výstavu ukázal ako premeniť víno na vodu a maľovať s ním. Účastníci workshopu si tiež mohli vyskúšať rôzne kaligrafcké štetce a vodou maľovať na špeciálne kaligrafické plátna umiestnené na stoloch a na stene. Druhý workshop je plánovaný na nedeľu 6.5. Od 9.30 do 12.00 nám lektorka Zuzana Dobrovičová predstaví techniku monotypie (na sklo sa navalčekuje farba a vatovými tyčinkami alebo kúskami papierikov sa vytiera preč, výsledkom je jeden výtlačok) a šablónovú tlač. Použijeme aj živé kvety a listy a načrieme i do maliarskych techník. Tretí workshop sa trochu vymyká formátu detských území pretože bude dvojdňový a jeho výsledkom bude krátky animovaný film. Lektorka Ivana Laučíková (autorka animovaných filmov, pedagogička a producentka) bude s účastníkmi pracovať technikou STOP MOTION animácie, kde sa pohyb postáv skladá z digitálnych fotografií. V júni tak zavŕšime stručný obraz súčasnej vizuálnej kultúry v Galérii Schemnitz a budeme sa tešiť na ďalšie stretnutia v Detských územiach, ktoré umožňujú deťom, rodinám, odbornej i širokej verejnosti venovať sa zážitkovému učeniu a rozvíjaniu zručností prostredníctvom vzdelávania umením.
Projekt DETSÉ ÚZEMIA z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Detské územia I | Akvarel pre deti
Detské územia II | Grafické techniky pre deti
Milé deti a ich rodičia!
Opäť sme v Galérii Schemnitz pripravili nedeľné dopoludnie, v ktorom bude priestor pre vašu tvorivosť a spoznávanie umenia cez priamy kontakt s ním. Tento krát príde lektorka Zuzka Dobrovičová, výtvarníčka a výtvarná pedagogička, aby vám predstavila rôzne grafické techniky. Budete otláčať, valčekovať a vytierať farbu. Použijeme aj živé kvety a listy a zájdeme aj do graficko-maliarskych techník, nechajte sa prekvapiť!
Miesto na workshope si rezervujte vopred u Danky na tel. č. 0918515502 a prineste si ochranný odev.
Pre rodičov je pripravená kávička a možnosť zhliadnuť nové krátke filmy z dielne galérie Schemnitz.
Občerstvenie (nielen duševné) deťom poskytne galéria.
Druhý zo série workshopov Detské územia (cyklus workshopov venovaný súčasnej vizuálnej kultúre) sa uskutoční
Kde: Galéria Schemnitz, Sládkovičova 2, Banská Štiavnica
Kedy: v nedeľu 6.5. 2018 od 9.30 do 12.00
Pre koho: pre deti od troch rokov v sprievode rodiča,päťročné a staršie môžu zostať v galérii s našimi lektormi
Tešíme sa na stretnutie!
Danka, Saška, Terezka, Ivo
Vzdelávací program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Detské územia III | workshop Animácie pre deti
Animácia je zázračný proces, vďaka ktorému ožívajú fantastické, čarovné a nevídané svety.
Z kín poznáme veľké 3D alebo kreslené animované filmy z hollywoodskych štúdií.
Ale animovať sa dá aj inak, v malom a hravo. Vedeli ste, že animovať môžeme bežné predmety, prírodné javy a dokonca aj ľudí? Tieň môže ako šelma zožrať svetlo, topánky dokážu samé od seba tancovať a ľudia lietať. Na workshope to vyskúšame.
Bude to zá-zá-zábavné a zázračné, príďte!
kde: Galéria Schemnitz, Banská Štiavnica, A. Sládkoviča 2
kedy: 12. a 13. 6. 2018 od 14:00 hod
kto: Lektorka - Ivana Laučíková
pre koho: Deti od 10 rokov
Vzdelávací program Detské územia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Detské územie 2016
Nedeľné tvorivé dopoludnie pre rodiny s deťmi
v priateľskej atmosfére Galérie Schemnitz
Cieľom podujatia je pritiahnuť do galérie deti, ale najmä rodiny s deťmi.
Myslíme si toiž, že nedeľu, by sme mali venovať svojim deťom.
Preto sme sa v galérii Schemnitz rozhodli, že poskytneme priestor pre rodiny, ktoré by rady zažili zmenu a trochu si spolu užili zaujímavé chvíle netradične, inak ako pri varení obeda, televízore, či v nákupnom centre.
Chceme sa s Vami rozprávať o súčasnom umení, ktoré určite vyvoláva množstvo otázok a spoločne budeme hladať odpoveďe na tieto otázky. Zároveň si vyskúšame množstvo zábavných techník a postupov a pokúsime sa "preniknúť pod kožu" významným súčasným umelcom a pochopiť ich prístup k vlastnej tvorbe.
Vítané sú všetky deti (od 6 rokov aj bez doprovodu rodičov), ale najmä rodiny s deťmi.
Kapacita podujatia max. 20 osôb (15 detí)
Vstupné: 5 Eur (materiál, občersvenie, lektor)
Podujatia sme realizovali od roku 2016.
DETSKÉ ÚZEMIE III
15. 5. 2016 OD 9.30 HOD. DO 12.00 HOD.
TRETIA TVORIVÁ NEDEĽA V GALÉRII SCHEMNITZ PATRILA GRAFIKE.
Program:
kartónová tlač (otláčanie grafického motívu vytvoreného z vystrihnutého kartónu)
šablónová maľba (otláčanie vystrihnutej šablóny, na ktorú sa nanáša farba pomocou špongie)
suchá ihla z tetrapaku (vyrytie jemných rýh do tetrapakového obalu, na ktorý sa navalčekuje farba a motív sa vytlačí pomocou ručného lisu)
Lektorka:
Zuzana Dobrovičová
DETSKÉ ÚZEMIE II
17. 4. 2016 OD 9.30 HOD. DO 12.00 HOD.
DRUHÉ POKRAČOVANIE TVORIVÝCH NEDIEĽ V SCHEMNITZ GALLERY BOLO INŠPIROVANÉ VÝSTAVOU JARMILY MITRÍKOVEJ A DÁVIDA DEMJANOVIČA ZLATÝ ZUB.
Program:
Pyrografia
Maché
Lektorky:
Alexandra ,,Saša" Hrivňáková
Dana Kratochvilová
DETSKÉ ÚZEMIE I
6. 3. 2016 OD 10.00 HOD. DO 12.30 HOD.
POČAS PRVEJ TVORIVEJ NEDELE, KTORÁ JE INŠPIROVANÁ AKTUÁLNOU VÝSTAVOU ZIMNÝ VÝBER 2016, SA DETI DOZVEDIA NIEČO O SÚČASNOM VÝTVARNOM UMENÍ,
O PERSPEKTÍVE, ALE AJ O SVOJEJ VLASTNEJ TVORIVOSTI.
Program:
Maľovanie akrylovými farbami na plátno.
Pyrografia - technika vypaľovania do smrekových doštičiek.
Lektorky:
Alexandra ,,Saša" Hrivňáková
Janka ,,Sovička" Mazáková